ZŠ s MŠ Terchová s novým menom, znakom a aj s hymnou

skola

Po zdĺhavých prípravných a schvaľovacích etapách sa podarilo ZŠ s MŠ Terchová získať od Ministerstva školstva SR povolenie, aby bol škole prepožičaný čestný názov ZŠ s MŠ A.F. Kollára Terchová.

Od septembra 2009 sa škola dlhodobo pripravovala na tento akt. Návrh bol prerokovaný a odsúhlasený pedagogickou radou, radou školy, obecným zastupiteľstvom. Škola vypracovala pre Ministerstvo školstva SR projekt, v ktorom obhájila právo na udelenie čestného názvu školy. Na projekte sa spolupodieľal okrem iných aj Mgr. Peter Cabadaj. Počas školského roka žiaci pripravili množstvo žiackych projektov a podujatí na danú tému.

Slávnostná akadémia spojená s prepožičaním čestného názvu od Ministerstva školstva SR sa uskutoční 29. júna 2010 o 13:00 v Kultúrnom dome A. Hlinku v Terchovej. Počas akadémie budú verejnosti predstavené znak školy, zástava školy a hymna školy. Autorom znaku a zástavy školy je akademický sochár Milan Opalka, autorom hymny školy je šéf Nebeskej muziky Vladimír Moravčík.

V programe budú účinkovať žiaci školy a najlepší žiaci prevezmú každoročne udeľovanú Cenu A.F. Kollára z rúk starostu obce. Pre učiteľov, žiakov, rodičov a podporovateľov tejto myšlienky bude tento deň zavŕšením ich celoročnej práce.

Na akadémii ste všetci srdečne vítaní!

Mgr. Katarína Peknušová

1 Comment

Pridať komentár

Vašu emailovú adresu nezverejníme. Povinné polia sú označené

Novinky na e-mail

Odoberajte novinky z Terchovej na e-mail, ako to už robí 517 ľudí! Raz do týždňa vám príde na e-mail súhrn noviniek zo všetkých webov, ktoré sa venujú Terchovej.

Reklama