ZŠ s MŠ Terchová s novým menom, znakom a aj s hymnou

skola

Po zdĺhavých prípravných a schvaľovacích etapách sa podarilo ZŠ s MŠ Terchová získať od Ministerstva školstva SR povolenie, aby bol škole prepožičaný čestný názov ZŠ s MŠ A.F. Kollára Terchová.

Od septembra 2009 sa škola dlhodobo pripravovala na tento akt. Návrh bol prerokovaný a odsúhlasený pedagogickou radou, radou školy, obecným zastupiteľstvom. Škola vypracovala pre Ministerstvo školstva SR projekt, v ktorom obhájila právo na udelenie čestného názvu školy. Na projekte sa spolupodieľal okrem iných aj Mgr. Peter Cabadaj. Počas školského roka žiaci pripravili množstvo žiackych projektov a podujatí na danú tému.

Slávnostná akadémia spojená s prepožičaním čestného názvu od Ministerstva školstva SR sa uskutoční 29. júna 2010 o 13:00 v Kultúrnom dome A. Hlinku v Terchovej. Počas akadémie budú verejnosti predstavené znak školy, zástava školy a hymna školy. Autorom znaku a zástavy školy je akademický sochár Milan Opalka, autorom hymny školy je šéf Nebeskej muziky Vladimír Moravčík.

V programe budú účinkovať žiaci školy a najlepší žiaci prevezmú každoročne udeľovanú Cenu A.F. Kollára z rúk starostu obce. Pre učiteľov, žiakov, rodičov a podporovateľov tejto myšlienky bude tento deň zavŕšením ich celoročnej práce.

Na akadémii ste všetci srdečne vítaní!

Mgr. Katarína Peknušová

Jeden komentár

Pridať komentár

Vašu emailovú adresu nezverejníme. Povinné polia sú označené

Novinky na e-mail

Odoberajte novinky z Terchovej na e-mail, ako to už robí 491 ľudí! Raz do týždňa vám príde na e-mail súhrn noviniek zo všetkých webov, ktoré sa venujú Terchovej.

Reklama