Jánošíkov dvor

Základné informácie

Popis:

Pod hrebeňmi Malého a Veľkého Rozsutca v prekrásnom prostredí Národného parku Malá Fatra sa Vám ponúka možnosť prežitia netradičnej dovolenky v každom ročnom období v Jánošíkovom dvore, ktorý sa skladá z troch štýlových dreveníc: penziónu u Juraja s reštauráciou a samostatných dreveníc Anička a Štefan.

Nachádzajú sa v rázovitej obci Zázrivá, časť Petrová (32 km od Žiliny a 7 km od Terchovej – rodiska legendárneho zbojníka Juraja Jánošíka).

Unikátne dobové drevenice zachovávajúce pôvodný ráz slovenskej ľudovej drevenej architektúry ponúkajú aj náročnému klientovi požadovaný komfort v podobe útulného vybavenia s kapacitou 41 lôžok. Možné je rezervovať si izby aj jednotlivo, resp. celú kapacitu dreveníc.

Stravovanie je možné v Jánošíkovej krčme. Štýlová reštaurácia s krbom poskytuje maximálnu kapacitu 38 miest. Ponúka príjemnú atmosféru pre ubytovaných hostí i pre verejnosť. Reštaurácia je vedľa spoločenskej miestnosti.

Okolitú prírodu si môžete vychutnať priamo v areáli dreveníc . Posedenie pri dreveniciach, grilovanie pod krytým ohniskom. Pre športovcov je pripravené ihrisko, pre deti pieskovisko, preliezačky, trampolína a 1. adventure golfové ihrisko v SR. 18 jamiek priamo v areáli pobaví všetky vekové kategórie a zabaví rodinné aj firemné kolektívy od apríla do októbra. Golfové palice a loptičky sú pripravené pre návštevníkov denne od 10:00-20:00 hod. Nenáročná zábava je jednou z atrakcií Terchovskej doliny. Psy sú vítané.

Po celý rok je možnosť organizácie firemných akcií: školení, seminárov, teambuildingov, outdoorových tréningov v príjemnom a štýlovom prostredí. V drevenici u Juraja sa nachádza spoločenská miestnosť s kapacitou 40 – 50 osôb, s možnosťou prenajatia audiovizuálnej techniky. Spoločenské miestnosti sú vhodné pre firemnú i individuálnu klientelu.

Drevenica u Juraja:

penzión je vhodný pre firemnú klientelu i rodinné dovolenky, v atraktívnom prostredí
6 izieb s vlastným sociálnym zariadením, 4x 2 lôžka, 2x 4 lôžka
štýlová reštaurácia s počtom 38 miest, s krbom, otvorená aj pre verejnosť
spoločenská miestnosť s možnosťou zapožičania audiovizuálnej techniky pre 40-50 osôb

fínska sauna pre 5-7 osôb

Drevenica u Aničky:

4 izby s vlastným sociálnym zariadením, 3 x 4 lôžka, 1 x 3 lôžka, 1 x 2 lôžka, možnosť vlastnej prístelky

spoločenská miestnosť s dobovou pecou, TV, ústredné kúrenie
2 x kuchynka s chladničkou a mrazničkou
K drevenici sa dá doobjednať spoločenská miestnosť s krbom a mini kuchynkou  na prípravu jedál drobnej stravy, kávy  priamo v drevenici.
Okrem toho ďalšia romantická 2 posteľová izba s krbom a TV sa nachádza tiež v drevenici Anička so zvláštnym vchodom.

Drevenica u Štefana:

kapacita: 14 lôžok
7 izieb s vlastným sociálnym zariadením, 3 x 2 lôžka z toho jedna bezbariérová, 4 x 2 lôžka s prístelkou
na izbách nie sú TV
K drevenici sa dá doobjednať spoločenská miestnosť s krbom a mini kuchynkou  na prípravu jedál drobnej stravy, kávy  priamo v drevenici.

Športové aktivity:
turistika: množstvo turistických trás v NP Malá Fatra
cykloturistika: požičovňa bicyklov priamo v dreveniciach, kratšie aj dlhšie cyklotrasy po okolí
agroturistika: milovníci koní a romantiky si môžu zajazdiť na koni či previezť sa na koči po krásnej letnej i zimnej prírode
kúpanie: v okolí je množstvo termálnych a prírodných kúpalísk využívateľných celoročne: Žilina 32km, Rajecké Teplice 47km, Bešeňová 52km, Oravice 60km, vodné nádrže Liptovská Mara 63km, Oravská priehrada 53 km
splavovanie riek: rafting na rieke Orava a Váh, splavovanie Váhu na pltiach
paragliding: neďaleký vrch Straník (27km) je obľúbeným miestom vyznavačov paraglidingu
lyžovanie: samotné prírodné prostredie má veľké predpoklady na výborné lyžiarske možnosti, bežecké a skialpinistické trate

Ceny:

18 - 19 € / osoba / noc

Kapacita:

41

Galéria

Mapa:

GPS Súradnice: 49.2635, 19.1327

Zobraziť väčšiu mapu

Rezervácia ubytovania


Please leave this field empty.