Google si uctil Jánošíka

Kto si dnes otvorí najznámejší internetový vyhľadávač na svete Google, ostane poriadne prekvapený. Logo Google (alebo Google Doodle) totiž dopĺňa podobizeň najslávnejšieho rodáka z Terchovej a národnej legendy Juraja Jánošíka.

Je to výsledkom snahy slovenskej mutácie Google pripomenúť si rôzne slovenské reálie a osobnosti a zároveň to odštartuje nový program Google na podporu slovenských pamiatok, prírodný krás, folklóru a tradícií.

Totiž, pred 325 rokmi sa Juraj Jánošík narodil. Google si takto v minulosti pripomenul aj výročia Štúra, Bernoláka či Kukučína.

„Naším cieľom je, aby sme v spolupráci s partnermi uchovali a do sveta začali šíriť bohaté zvyky a tradície Slovenska,“ hovorí Rasťo Kulich, riaditeľ slovenského Googlu. Google chce ďalej pomáhať v hľadaní nových či zaujímavých informácií o Slovensku, chce pomôcť pri digitalizácii dôležitých kníh a spisov a tie chce šíriť do sveta. Pri tom bude spolupracovať najmä s Národným osvetovým centrom.

Viac informácií sa dozviete v článku na SME.sk.

Pridať komentár

Vašu emailovú adresu nezverejníme. Povinné polia sú označené

Novinky na e-mail

Odoberajte novinky z Terchovej na e-mail, ako to už robí 517 ľudí! Raz do týždňa vám príde na e-mail súhrn noviniek zo všetkých webov, ktoré sa venujú Terchovej.

Reklama