Terchovský vláčik

Terchovský vláčik je perfektná atrakcia pre deti aj dospelých, umožní za každého počasia jednoducho prejsť celú Terchovú, vypočuť si od sprievodcu zaujímavosti a atrakciách v Terchovej.

Denne prejde po Terchovej a okolí 5 okruhov, pričom sa dostane aj:

 • do Dier
 • do Struhárne
 • ku kempingu na Kamencoch
 • do Štefanovej
 • k lanovke do Vrátnej

Jeden okruh by mal trvať 1,5 hodiny. Vláčik bude premávať za každého počasia. Vo vláčiku je sprievodca, ktorí cestujúcim rozpráva zaujímavosti o Terchovej, o turistických atrakciách, Jánošíkovi a podobne.

Zoznam zastávok:

Hotel Gold ( mini zoo), pošta (hlavné autobusové nástupište), Obecný úrad (kultúrny dom, Kostol Sv. Cyrila a Metoda), Pod Oblazom (penzión Festa), Festa vše-športový areál (Holúbkova roveň) Lidl, Penzión Montana, Hotel Gavurky, Biely Potok Hotel Diery, Jánošíkova koliba, Hotel Jánošík, Hotel Fatra, rázcestie do Vrátnej, Tiesňavy – Zbojnícky chodník, Štefanová, zástavka Boboty, Starý dvor, Vrátne dolina – výťah, rázcestie do Štefanovej, rázcestie Terchová, Hotel Gold (mini zoo)

Cenník:

Trasa Typ trasy Dospelí Deti
Terchová – Terchová (a jej časti) krátka trasa 2 Eur 1 Eur
Vrátna – Štefanová (a opačne) krátka trasa 2 Eur 1 Eur
Terchová – Vrátna (a opačne) dlhá trasa 2,50 Eur 1,50 Eur
Celá okružná trasa (od Terchovej) dlhý okruh 4 Eur 2 Eur

Obyvatelia Terchovej a Belej majú všetky trasy za 1,50 euro, deti a dôchodcovia za 1 euro.

Cestovný poriadok:

 

podzim2016

Mapa zastávok:

trasa

Galéria

9 komentárov

 • Marika hovorí:

  Dnes som absolvovala prvý krát výlet vláčikon, je to výborný nápad obnoviť túto atrakciu. Nedá mi nezareagovať na sprievodkyňu. Bol na túto „funkciu“ nejaký výber? Predsa ten, kto robí sprievodcu po Terchovej a okolí by mal v prvom rade pochádzať z Terchovej, perfektne ovládať slovenský jazyk a ľudí svojim výkladom nejako zaujať. No neviem, neviem, ešte teraz mi hučí v ušiach ten afektovaný spevavý výklad, ktorý pôsobil veľmi rušivo a bol všetkým okolo na smiech. Nerada kritizujem, ale toto mi fakt vadilo.

  • Karolína hovorí:

   Milá Marika,
   máme pre Vás návrh. Čo keby ste si skúsila pozíciu sprievodkyne v Terchovský vláčiku sama na vlastnú kožu? Tento post sa nám uvoľnil. V zime bude vláčik fungovať ako skibus, máte jedinečnú príležitosť stať sa prvou zimnou sprievodkyňou. V prípade záujmu nájdete kontaktné informácie na http://www.terchovskyvlacik.sk

 • Marika hovorí:

  Moja druhá cesta vláčikom bola už lepšia :-)

 • Marian hovorí:

  Milá Marika. Som veľmi rád, že to bolo už lepšie. Robíme čo sa dá a naozaj sa všetci snažíme aby sme sa zlepšovali a robili to na 110 %. Dievčatá odvádzajú kus práce a som na ne hrdý. Na margo tvojho prvého príspevku. Na túto pozíciu bol robený konkurz no žiaľ z Terchovej sa nám nikto neprihlásil. Nikde nieje podmienka, že ak chcete robiť sprievodcu musíte pochádzať z tej danej lokality. Tento rok tam boli dve dievčatá. Tá spevavejšia je z Varína, je to slovenčinárka a je veľmi šikovná. To spievanie :) som si s ňou prešiel. Ale musím Vám povedať, že pri tak náročnej práci by druhý aj koktal alebo plakal. Ja som si to skúsil 2 x mal som dosť. Teraz, keď už budeme jazdiť len cez víkendy si oddýchne a bude to ešte lepšie :) Želám pekný deň.

 • Denisa hovorí:

  Dobry den, dala by sa objednat aj jazda s nemeckym vykladom? V polovici oktobra pridem so skupinou kolegyniek (ca 15 ludi, prevazne hovoriacich po nemecky) a vlacik sa mi zda byt velmi efektne zpestrenie pobytu (nech co to pocuju o nasej krasnej terchovej) Pripadne by som mohla aj prekladat, keby dostanem slovensky vyklad v textovej podobe. Srdecna vdaka. Denisa

 • Marian hovorí:

  Dobrý deň Denisa. Myslím, že by sme to dokázali aby to bolo aj v nemčine. A nestačilo by to po anglicky?

 • babča Vti hovorí:

  Dobrý den, těším se, že to ještě v tomto životě stihnu, se s vámi svézt. Musím do jara prostudovat mapu, jestli jde projít nějakou lehčí pocházku mezi zastávkami. Vypadá to na velmi pěkné jízdy dolinami. Říkali mi, že nejde vyměnit nafťák za elektro, aby nesmradil v krásné krajině, ale věřím, že i to časem naši šikovní lidi pořeší:) A nebo vláček potáhnou koníčci… ? ,-) Ať se daří.

 • Tomas hovorí:

  Boli sme teraz v nedelu. Ale nebol absolutne ziadny vyklad kvoli ktoremu sme hlavne chceli ist, takze obrovske sklamanie. Zbytocne vyhodene peniaze, to sme sa mohli odviezt aj autom. Navyse sprievodkyna ktora sedela vpredu v rusni, v zado vo vagone nezaistila plachtu takze po ceste z Vratnej ku hotelu do vnutra cely cas fukalo.

 • Gabriela hovorí:

  Včera som absolvovala cestu týmto vláčikom a bola som veľmi sklamaná.Nič som poriadne nevidela.Keby aspoň tie plachty vyčistili,aby bol aký taký výhľad.

Pridať komentár

Vašu emailovú adresu nezverejníme. Povinné polia sú označené

Aktuálne podujatia